Tutaj jesteś

Fotografia ślubna – sesja w lesie

4 sierpnia 2022 Fotografia sesja w lesie

Ślub dla większości z nas jest jednym z ważniejszych momentów w życiu, dlatego chcemy go uwiecznić i cieszyć się z pięknej pamiątki. Obecnie sesje ślubne cieszą się ogromną popularnością i bez wątpienia warto zdecydować się na współpracę z takim profesjonalistą. Kiedy warto zdecydować się na sesję ślubną? Jak wygląda takie przedsięwzięcie i jak się do niego przygotować?

Zobacz także: Jak pozować do zdjęcia – przydatne wskazówki dla amatora

Sesja ślubna – kiedy?

To kiedy wykonać zdjęcia ślubne zależy oczywiście od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Obecnie wiele par decyduje się na sesję po lub przed ślubem, a nie w trakcie przyjęcia weselnego. W dniu ślubu i wesela zazwyczaj mamy dużo na głowie, jesteśmy zestresowani i zmęczeni przygotowaniami, dlatego wykonanie sesji w innym terminie wydaje się zasadne. Z drugiej strony, trzeba mieć pamiątkę z tego konkretnego dnia, który jest przecież wyjątkowy. To, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, musi być dobrze przemyślane, jest to kwestia bardzo indywidualna.

Sesja w plenerze czy w studiu?

Kolejna ważna decyzja, którą będziemy musieli podjąć, dotyczy miejsca, gdzie będą wykonane zdjęcia. Oczywiście fotograf sam można nam zaproponować kilka miejscówek, jednak możemy wybrać ją też sami. Ciekawą propozycją wydaje się sesja w lesie w otoczeniu natury. To dobry pomysł szczególnie w przypadku, gdy wesele i ślub są organizowane w stylu rustykalnym. Ważne jest to, aby styl sesji ślubnej pasował do nas, do naszego charakteru i usposobienia. Dzięki temu podczas sesji będziemy bardziej naturalni i rozluźnieni, więc efekt końcowy na pewno spełni nasze oczekiwania. Bardzo często wykonywane są także sesje zdjęciowe w parkach, w starych, opuszczonych fabrykach, nad jeziorami, ale także w centrum dużych miast.
Sesja w plenerze bez wątpienia będzie dobrym wyborem i to niezależnie od pory roku. Można zdecydować się także na sesję w studiu, w tym wypadku fotograf będzie musiał wykazać się większymi umiejętnościami i kreatywnością.

Gdzie szukać dobrego fotografa ślubnego?

Wybór fotografa, który uwieczni ślub i wesele, a także wykona dla nas sesję ślubną, wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Dobrym rozwiązaniem będzie po prostu skorzystanie z rekomendacji znajomych. Jeśli w swoim otoczeniu nie mamy nikogo, kto mógłby nam doradzić, wówczas warto poszukać ofert w sieci. Nie decydujemy się na współpracę z pierwszym lepszym specjalistą, wcześniej dokładnie przeanalizujmy portfolio wybranego fotografa i zastanówmy się, czy jego styl na pewno nam odpowiada.
Wbrew pozorom wybór fotografa wcale nie jest takim prostym zadaniem, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na to, aby znaleźć odpowiednią osobę. W końcu chodzi o pamiątkę z naszego ślubu, która musi być ciekawa, oryginalna i piękna. Nie bez znaczenia będzie również budżet, nie ma sensu przepłacać za takie usługi, z drugiej strony nie wybierajmy fotografa, mając na uwadze wyłącznie cenę. Sesja ślubna musi być przeprowadzona profesjonalnie z uwzględnieniem naszych wskazówek i potrzeb.

Jak zacząć pisać bloga?

EFOTEK

Redakcja aseptyczny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pozować do zdjęcia