Tutaj jesteś

Jak pozować do zdjęcia – przydatne wskazówki dla amatora

2 sierpnia 2022 Fotografia jak pozować do zdjęcia


Za sprawą nowoczesnych telefonów komórkowych zdjęcia już na dobre zagościły w naszym codziennym życiu. Coraz więcej osób chwali się swoimi fotografiami nie tylko wśród znajomych, ale również na popularnych portalach społecznościowych. Jak łatwo się domyślić każdy chce na zdjęciu zaprezentować się, jak najbardziej korzystnie. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że zrobienie porządnego zdjęcia nie jest prostym zadaniem. Z niniejszego artykułu można dowiedzieć się, jak pozować do zdjęcia i na co zwrócić szczególną uwagę.

Sprawdź także: Jak zacząć pisać bloga?

Dlaczego warto pozować do zdjęcia?

W social mediach praktycznie każdego dnia bombardowani jesteśmy profesjonalnymi zdjęciami, dlatego też poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Dzięki pozowaniu można znacząco poprawić jakość kadrów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ciekawa poza jest w stanie zmienić znacznie więcej, niż na przykład oryginalna sceneria. Nawet z pomocą profesjonalnego aparatu bardzo trudno będzie zrobić porządne zdjęcie bez dobrej pozy. Bardzo ważne jest również to, aby zwrócić szczególną uwagę na umiejscowienia światła oraz podstawową kompozycję.

Gdzie warto pozować do zdjęcia?

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszy się sesja w rzepaku lub zbożu. Dzięki odpowiedniej scenerii można urozmaicić nudne zdjęcie. Pamiętać należy także o tym, że źle dobrana sceneria może również zniszczyć zdjęcie. Perfekcyjne zdjęcie można zrobić w każdym pomieszczeniu. Kluczem do sukcesu jest to, aby wykorzystać największe atuty danego pomieszczenia. Wspomniana sesja w rzepaku najlepiej wyjdzie oczywiście w maju. Tło tworzone przez naturę zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających fotografów.

Cenne porady dla amatorów

Przy pozowaniu w pierwszej kolejności należy skupić się na prawidłowym ustawieniu ciała. Kluczem do sukcesu jest oczywiście to, aby przybrać taką pozę, która uwypukli wszystkie nasze atuty i pomoże zakryć wszelkie niedoskonałości. Wiele osób podczas pozowania odczuwa duży stres. Ważne jest to, aby się rozluźnić i przyzwyczaić do obiektywu. Przed sesją w rzepaku warto wykonać kilka prostych ćwiczeń przed lustrem. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie katalogu ciekawych póz, które można naśladować przed lustrem. Początkujące modelki powinny pamiętać o tym, aby wyprostować sylwetkę i nie garbić się na zdjęciach. Bardzo dużym błędem amatorów jest ustawianie się na wprost względem obiektywu. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby unikać niefortunnego ułożenia rąk. Wielu doświadczonych fotografów zaleca, aby unikać także bezpośredniego kontaktu wzrokowego z obiektywem. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto na sesji mieć zawsze delikatnie rozchylone usta. W ten sposób będzie można zachować idealny kształt żuchwy. Na zdjęciu dobrze mieć jedną nogę ugiętą w kolanie i asymetrycznie ułożone ręce. Wynika to oczywiście z tego, że wbrew pozorom zdjęcia nie lubią symetrii. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby unikać pozy na baczność i opuszczonych rąk. Przy sesji należy oczywiście słuchać rad fotografa i współpracować z nim.

https://aseptyczny.pl/fotografia-slubna-sesja-w-lesie/

Redakcja aseptyczny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak pozować do zdjęcia