Tutaj jesteś

Wódka czysta a wódka smakowa – czym się różnią?

6 maja 2023 Lifestyle Wódka czysta a wódka smakowa


Wódki są oferowane w różnych wariantach i najczęściej dzielone są one na dwie kategorie – wódki czyste oraz wódki smakowe. Czym różnią się one między sobą? Na jakie okazie sprawdzą się najlepiej?

Czym są wódka czysta i wódka smakowa?

Wódka czysta to klarowny i bezbarwny destylowany alkohol wytwarzany głównie ze sfermentowanych zbóż lub ziemniaków. Jest znany ze swojego neutralnego smaku i wszechstronności, dlatego też stosuje się go w wielu koktajlach. 

Czysta wódka w trakcie procesów produkcyjnych zazwyczaj przechodzi szereg procesów destylacji i filtracji, aby uzyskać odpowiedni smak.

Natomiast wódka smakowa jest aromatyzowana różnymi naturalnymi lub sztucznymi składnikami w celu nadania jej atrakcyjnego smaku i aromatu. 

Wódka smakowa jest dostępna w szerokiej gamie smaków, w tym owocowych, na przykład są to malina, pomarańcza, grejpfrut, cytryna lub mango, słodkich, na przykład takich jak wanilia lub czekolada, ale również mniej typowych, na przykład jak orzechy, cynamon i wielu innych. 

Jakie zalety mają wódka czysta oraz wódka smakowa?

Zalety czystej wódki:

  • Wszechstronność – neutralny smak czystej wódki sprawia, że jest ona znakomitą bazą do mieszania jej z różnymi innymi składnikami. 

  • Szeroka dostępność – wódka czysta jest łatwo dostępna w wielu przedziałach cenowych, dzięki czemu jest dostępna dla konsumentów.

  • Przystępna cena – wódki czyste mają niższe ceny w porównaniu do wódek smakowych.

Zalety wódki smakowej:

  • Zróżnicowane smaki – wódka smakowa oferuje szeroką gamę smaków do wyboru, zaspokajając różne preferencje klientów.

  • Gotowa do podania – wódką smakową można delektować się samodzielnie, dlatego jest ona bardzo dobrym wyborem na różne wydarzenia.

  • Wzbogacanie drinków – warto też wskazać, że wódka smakowa może dodać głębi i drinkom, dlatego dzięki niej można uzyskać bardzo dobre mieszanki.

Zarówno wódkę smakową, jak i wódkę czysta można zakupić w przystępnych cenach w hurtowniach internetowych oraz stacjonarnych, na przykład w hurtowni https://www.alkoparty.pl/wodki.

Co warto wybrać – wódkę smakową czy czystą?

Zarówno wódki czyste, jak i smakowe mogą znakomicie sprawdzić się na różnych eventach. Te czyste cieszą się przy tym większym zainteresowaniem, ponieważ mogą być one mieszane z drinkami. Z kolei smakowe są bardzo popularne wśród kobiet, natomiast doceniają je też mężczyźni.

Oczywiście, nie trzeba wybierać jednego konkretnego typu wódki, ponieważ można zdecydować się na zakupienie obu tych rodzajów trunków. W ten sposób każdy z gości będzie mógł uzyskać dostęp do alkoholi, które najbardziej lubi. Ma to duże znaczenie dla powodzenia imprezy, dlatego warto pamiętać o różnorodności.

Ostatecznie wybór między wódką czystą a wódką smakową zależy od osobistych preferencji i przeznaczenia danego alkoholu. 

Czysta wódka jest bardziej wszechstronna i może być stosowana jako jeden z elementów wielu przepisów na koktajle, podczas gdy wódka smakowa oferuje dostęp do wielu wyśmienitych smaków i można się nią delektować samodzielnie lub mieszać z drinkami.

Materiał zewnętrzny

Redakcja aseptyczny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Decoupage